Wyjście Smoga

paź Porozmawiajmy o rybnickim smogu

Dlaczego w domowych piecach nie należy spalać odpadów? Czy naprawdę jesteśmy bezradni, gdy sąsiad pali śmieci? Między innymi na te pytania będziemy starali się odpowiedzieć podczas spotkania, które już 27 października odbędzie się w Domu Kultury Chwałowice. Zapraszamy na 16:30.

Chociaż wydarzenie organizowane jest w dzielnicy Chwałowice skierowane jest do wszystkich mieszkańców Rybnika. Podczas spotkania dr Jakub Jędrak, naukowiec wspierający Polski Alarm Smogowy, przedstawi informacje na temat spalania odpadów w domowych piecach i kotłach oraz wyjaśni, jak powstające wtedy zanieczyszczenia wpływają na zdrowie.

W dalszej części spotkania przedstawiciel rybnickiej Straży Miejskiej opowie o zasadach zgłaszania podejrzenia spalania śmieci oraz konsekwencjach prawnych na jakie narażają się spalający odpady. Wachlarz uprawnień pozwalających Straży Miejskiej walczyć z tym procederem jest bardzo szeroki – warto je poznać u progu sezonu grzewczego.

Spotkanie jest organizowane przez CRIS w ramach projektu „Wyjście Smoga”. Jego celem jest wzrost zaangażowania mieszkańców Rybnika w ograniczenie problemu niskiej emisji. Spotkania dotyczące różnych aspektów smogu będą odbywały się co miesiąc – aż do zakończenia sezonu grzewczego.

***
data: 27 października 2015 r. (wtorek)
godz.: 16:30 – 18:30
miejsce: Dom Kultury w Rybniku – Chwałowicach (ul. 1 Maja 91B, Rybnik)